اسهال را در مسافرت های نوروزی از خود دور کنید | بیماری

: اسهال رو در مسافرتای نوروزی از خود دور کنین 

اسهال گرفتن در مسافرت می تونه واسه افراد بسیار آزاردهنده باشه،واسه جلوگیری از بروز این مشکل ما واسه شما راهکارهایی داریم.یکی از مهم ترین سوالا درباره مریضی اسهال مسافران (اسهال در سفر)، اینه که چیجوری میشه از دچار شدن به این مریضی جلوگیری کرد؟

مردم معمولا درباره این موضوع صحبت می کنن که انتخاب غذاها و نوشیدنیای «سالم و بی خطر» در سفر چقدر مهمه و از دچار شدن به این مریضی جلوگیری می کنه.کارشناسان هم فکر می کنن که غذاهای تازه و داغ، واقعا نسبت به غذاهای دیگه خطر کمتری دارن. آب مصرفی در سفر هم باید بسته بندی استاندارد داشته باشه یا حتما جوشونده شه.

اسهال مسافرتی رو چیجوری فراری بدیم
  از یخای سر راهی هم نباید در سفر استفاده کرد. با این حال، در بعضی از موارد می بینیم که همه این نکات رو رعایت می کنیم، اما بازم به مریضی اسهال در سفر گرفتار میشیم.این اتفاق معمولا به بهداشتی نبودن صنایع غذایی رابطه داره، چون آلودگی می تونه در مراحل جور واجور آماده سازی مواد غذایی به درون اونا سرایت کنه.

پس، بهداشت رستورانای بین راهی و بهداشت کارکنان این اماکن، خارج از کنترل مسافرانه. بعضی وقتا هم خود مسافران به کارایی دست میزنن که باعث مسمومیت یا آلودگی خودشون می شه.واسه جلوگیری از اینجور آلودگیایی، رعایت این نکات لازمه: شستن دستا با آب و صابون یا ضدعفونی کننده قبل از غذا خوردن، دست نزدن به دهن، صورت و غشاهای مخاطی بدن.

سلامتیسم

.

منبع :gahar.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *